Головна  →  Книговидання  →  Кияни читають  →  Конкурси

Конкурси

Всеукраїнський конкурс «Краща книга України»

Проводиться щороку Державним комітетом телебачення і радіомовлення України (далі – Держкомтелерадіо України) з метою сприяння розвитку вітчизняного книговидання, удосконалення традицій вітчизняної книговидавничої справи, підвищення ролі книги в суспільстві, популяризації сучасних технологій її художнього оформлення та поліграфічного виконання.
Конкурс проводиться у таких номінаціях:
«Моя країна» – видання, художні твори, фотоальбоми, які різнобічно представляють Україну;
«Життя славетних» – книги про цікаві долі видатних людей, їх особистий внесок у державотворення;
«Світ дитинства» – різножанрові ілюстровані видання для дітей дошкільного та шкільного віку;
«Арт-книжка» – мистецькі видання, фотоальбоми, фотокниги та інші видання оригінального художнього оформлення;
«З глибини знань» – навчальні та довідкові видання, енциклопедичні видання, словники та наукові розвідки;
«Проза» – кращі романи, повісті, збірки оповідань, новели, есе вітчизняних і зарубіжних авторів, а також оригінальні видання, які отримали визнання та високо відзначені фахівцями та критиками;
«Поезія» – кращі поетичні збірки вітчизняних і зарубіжних авторів, видання і видавничі серії, які отримали визнання та високо відзначені фахівцями і критиками;
«Бестселер» – книга, що мала найвищий рейтинг реалізації в мережі книгорозповсюдження;
«Мистецтво друку» – книги, видрукувані на вітчизняній поліграфічній базі і випущені на високому поліграфічному рівні;
«Гран-прі» – унікальні, фундаментальні видання універсальної тематики, які стали подією у вітчизняному книговиданні.


Всеукраїнський конкурс на краще періодичне друковане видання для дітей та юнацтва

Щорічний конкурс на краще періодичне друковане видання для дітей та юнацтва засновано Державним комітетом телебачення та радіомовлення України з метою сприяння розвитку дитячої періодики, удосконалення традицій випуску періодичних друкованих видань для дітей та юнацтва, підвищення ролі друкованих засобів масової інформації у вихованні підростаючого покоління, популяризації сучасних технологій художнього оформлення та поліграфічного виконання періодичних друкованих видань для дітей та юнацтва.
Конкурс проводиться у таких номінаціях:
«Краще періодичне друковане видання для дітей»;
«Краще періодичне друковане видання для юнацтва».


Конкурс на краще представлення української книги в друкованих та електронних засобах масової інформації

Мета - популяризація книжкових видань різної тематики та пропаганда читання, сприяння промоції кращих зразків вітчизняних видань за змістом, художнім оформленням та поліграфічним виконанням, підвищення ролі української книги в суспільстві.
До організації конкурсу залучаються: Національна Спілка журналістів України, Національна Спілка письменників України, інші спілки та громадські організації (за їх згодою), які паралельно можуть установлювати також і свої премії та призи.
Конкурс проводиться щорічно в таких номінаціях:
Краща газетна (журнальна) публікація про книгу або добірку (серію) книг, яка викликала значний інтерес широкої читацької аудиторії, сприяла активізації розповсюдження зазначених видань.
Краща радіопередача про книгу або добірку (серію) книг, яка викликала значний інтерес широкої слухацької аудиторії, сприяла активізації їх розповсюдження.
Краща телепередача про книгу або добірку (серію) книг, яка викликала значний інтерес широкої глядацької аудиторії, сприяла активізації їх розповсюдження.


Літературний конкурс видавництва «СМОЛОСКИП»

Конкурс молодіжних літературних текстів та досліджень для українських літераторів та молодих науковців. На конкурс приймаються написані українською мовою, раніше не публіковані поетичні, прозові, драматичні твори, а також художні твори для дітей; історичні, політологічні, культурологічні та літературознавчі дослідження, котрі стосуються проблематики ідеологічних та культурних трансформацій у ХХ сторіччі, рухів опору проти тоталітаризму та імперського шовінізму, ролі молоді у згаданих процесах. 31 грудня кожного року. Підсумки конкурсу підводяться раз на рік, у травні.
В окремих номінаціях журі визначає лауреатів І, II, III, IV премії.
Твори лауреатів І і II премій видавництво публікує окремими книжками, а твори лауреатів III і IV премій та кращі ненагороджені твори можуть з’явитися друком в антологіях і збірниках «Смолоскипа». Журі не розглядає твори лауреатів І і II премій видавництва «Смолоскип» попередніх років, а також твори, які:
1). носять антиукраїнський характер;
2). мають антирелігійне, шовіністичне або антисемітське спрямування;
3). порнографічні твори, а також твори, у яких уживається ненормативна лексика.

Версiя для друку