Контроль за якістю ремонтних робіт у житлових будинках
Інструменти захисту прав споживачів та шляхи комунікацій у сфері житлово-комунальних послуг м. Києва
КБУ |
| цілодобово |
Спеціалізована диспетчерська служба з питань ЖКГ |
| цілодобово |
Сервісні центри |
| Працює в пілотному режимі |
Органи |
| |
Уповноважена особа в будинку |
| http://kmr.ligazakon.uа/SІТЕ2/1 dockі |
Інспекція | Захист прав споживачів шляхом безпосередніх перевірок «на місці» та вироблення алгоритмів захисту прав споживачів під час системних порушень, зокрема: монополістами тощо. | Формує роботу на основі звернень до Контактного центру. |
Карта відновлення комунальних послуг | Можливість для кожного в режимі оn-lіnе бачити адреси, де виникли аварії, їх причини та строки усунення |
Шановні керівники ОСН міста Києва!
Надаємо для ознайомлення всі актуальні та затверджені переліки по ремонтам у місті Києві на 2015 рік.
Зокрема: капітальний ремонт, встановлення лічильників, ремонт бюветних комплексів тощо.
Для зручності, сюди також будуть додаватися всі новоприйняті розпорядження щодо ремонтів. Тож у режимі on-line можна ознайомлюватися з оновленою та актуальною інформацією.
Свої пропозиції щодо налагодження комунікації між ОСН та міської владою (зокрема з питань, що стосуються ЖКГ), можна надсилати на e-mail: [email protected]
Контроль за капітальними та поточними ремонтами в будинках посилюється!
21 травня 2015 року в залі засідань Київської міської державної адміністрації відбулася нарада керівників районів міста із заступником голови КМДА Петром Пантелєєвим, під час якої першочерговим було питання здійснення контролю органами самоорганізації населення за ремонтними роботами в будинках.
На виконання рішення Київської міської ради від 13.11.2014 № 372/372 «Про затвердження Положення про здійснення органами самоорганізації населення контролю за якістю проведених ремонтів у житлових будинках, переданих до сфери управління районних в місті Києві державних адміністрацій» та відповідно до пункту 6 статті 14 Закону України «Про органи самоорганізації населення» органи самоорганізації населення столиці здійснюють контроль за ремонтними роботами в будинках відповідно до механізму взаємодії між замовником робіт (РДА), виконавцем робіт (будівельно-ремонтні організації) та отримувачами послуг – жителями будинків (в особі ОСН).
Про стан та перспективи здійснення контролю доповідала директор Департаменту суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Марина Хонда, яка зауважила, що взаємодія ОСН з РДА та виконавцями робіт в кожному з районів міста відбувається по-різному.
Зокрема, в Голосіївському районі така робота налагоджена найкраще, про що свідчить системність роботи РДА та ОСНів. 19 травня 2015 року в приміщення РДА проведено «круглий стіл» за участі директора обслуговуючої організації у сфері ЖКГ району, керівника управління капітального будівництва та архітектури Голосіївської РДА, керівників усіх ОСН району. Під час заходу напрацьовано план взаємодії щодо механізму здійснення контролю за ремонтними роботами в будинках: керівники ОСН безпосередньо познайомлені з виконавцями робіт, отримали їх контактні телефони та орієнтовний час початку виконання робіт на конкретних об’єктах Відповідно кожен ОСН не має перешкод у здійсненні контролю.
Так, наразі ОСН «Комітет мікрорайону «Теремки-1» успішно здійснює контроль за ремонтом покрівлі у будинку № 104 по вул. Академіка Заболотного.
Діаметрально протилежна ситуація у Солом’янському районі: РДА як замовник робіт надає доступ до інформації щодо їх виконання по факту їх здійснення, коли ОСН вже немає можливості здійснити їх корегування. Виконавці робіт – підрядні організації, відмовляються надавати будь-яку інформацію. При цьому, зокрема керівник ОСН «Комітет мікрорайону «Рідна оселя» Олена Григоренко активно заявляє в РДА про наміри контролю за ремонтними роботами в будинках на території.
Також 6 ОСН Печерського району з 11 заявили про наміри здійснювати контроль за ремонтними роботами ще в грудні 2014 року, 1 – в лютому 2015 року. Загалом з 7 ОСН 5 ОСН подали конкретні пропозиції до адресного переліку планів капітального та поточного ремонтів будинків. Проте, не всі пропозиції враховані: прохання ОСН «Комітет мікрорайону «Злагода» та «Комітет мікрорайону «Новопечерський» враховані частково.
За інформацією ОСН «Вулиця Ганни Ахматової, 41,43» та «Квартальний комітет «Дарниця», «Комітет мікрорайону «Рембаза», «Комітет мікрорайону «Нова Дарниця-2», ОСН Дарницького району взагалі не поінформовані про початок ремонтних робіт, а їх пропозиції враховані частково. Однією з причин недостатньої комунікації називають реорганізацію ЖЕКів.
Недостатньо налагоджена співпраця з цього питання у Святошинському районі. Жоден ОСН району практично не приступив до контролю за ремонтом об’єктів, лише узгоджені плани.
ОСНи Деснянського району зауважують на несвоєчасному інформуванні про початок ремонтних робіт.
При цьому Марина Петрівна відзначила представницькі органи, які мають позитивний досвід взаємодії з замовником та виконавцем ремонтних робіт – здійснюють контроль за конкретними об’єктами:
- «Комітет мікрорайону «Печерська фортеця» (Печерський р-н.),
- «Комітет мікрорайону «Липки» (Печерський р-н.),
- «КМ «Рада житлового масиву «Нивки» (Подільський р-н.),
- «Комітет мікрорайону «Сирецьке джерело» (Шевченківський р-н.),
- «Комітет мікрорайону «Сирець-1» (Шевченківський р-н.),
- «Комітет мікрорайону «Теремки -1» (Голосіївський р-н.).
До обговорення проблемних питань здійснення контролю за ремонтними роботами у будинках долучилися керівники ОСН, зокрема Валерій Гуманенко («Комітет мікрорайону «Березняки – Тельбин»), Ніна Кириллова («Комітет мікрорайону «Олімпійський»), Вікторія Сікалова («Комітет мікрорайону «Нова Дарниця-2») та Ольга Бакун («Комітет мікрорайону «Теремки – 1»).
За підсумками зустрічі голови районних в місті Києві державних адміністрацій отримали конкретні доручення від Петра Пантелеєва щодо покращення роботи. Для виправлення помилок керівництву Солом’янського та Печерського району дано тиждень часу.
Сподіваємося, що з часом органи самоорганізації населення стануть дієвим інструментом механізму громадського контролю за капітальними та поточними ремонтами в будинках міста.