Головна  →  Новини  →  24 липня 2019

У Києві відзначили 29-ту річницю підняття українського прапора над мерією

У Києві відзначили 29-ту річницю підняття українського прапора над мерією

Як повідомили в управлінні з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Департаменту суспільних комунікацій, 24 липня столиця відзначає 29-у річницю підняття українського національного прапора на флагштоці біля будинку Київської міської ради на Хрещатику.

Сьогодні у сесійній залі Київської міської ради відбулися урочисті заходи з нагоди цієї події.

‒ Дуже символічно, що саме в Києві, за більш ніж рік до проголошення незалежності було піднято синьо-жовтий прапор. Впевнена, що ви це зробили не через якісь домовленості або обіцянки. Я впевнена, що ви це робили за внутрішнім покликом творення незалежної держави. Тоді на піднятті прапора зібралося близько 200 тисяч осіб, переважну більшість з яких склали кияни. Я хочу подякувати вам усім за те, що ви тоді не побоялися взяти на себе таку відповідальність і показали усьому світу прагнення народу жити у незалежній Україні, – заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Довідково.

24 липня 1990 року, за 13 місяців до проголошення незалежності України, на щоглі біля Київської міської ради було піднято синьо-жовтий прапор, який пізніше став державним стягом. Спочатку національний прапор освятили у Софійському соборі та почесною ходою принесли до будівлі Київради. О 19:00 поруч із державним прапором УРСР його підняв тодішній заступник голови Київради Олександр Мосіюк. Нині цей прапор зберігається у Національному музеї історії України. Таке сміливе та доленосне для всієї країни рішення ухвалили депутати Київради XXI скликання.

Перейти до спискуВерсiя для друку