Головна  →  Новини  →  28 грудня 2022

Нові назви вулиць столиці, які перейменовані протягом 2014-2022 років, зібрали в одній брошурі

Нові назви вулиць столиці, які перейменовані протягом 2014-2022 років, зібрали в одній брошурі

Департамент суспільних комунікацій КМДА підготував єдину брошуру, де зібрано всі перейменовані об’єкти вуличної мережі протягом 2014-2022 років. За цей час нові назви отримали 436 вулиць, провулків, проспектів, бульварів та площ. Практично половина з них – 202 об’єкти – перейменовано цього року, після початку повномасштабного вторгнення, в рамках процесу дерусифікації за окремою процедурою.

«Департамент суспільних комунікацій проводить масштабну інформаційно-комунікаційну кампанію щодо перейменувань у столиці, яка передбачає розповсюдження інфографічних матеріалів в соціальних мережах, розміщення зовнішньої реклами та виготовлення буклетів із перейменованими вулицями в розрізі кожного району. Також видали загальний збірник, де знайомимо киян із новою назвою їхньої вулиці та постаттю, на честь якої вона найменована. Тобто наша мета – не просто позбавлення від ідеологічних кліше та міфів російської імперської спадщини, ми хочемо, аби кияни більше знали про тих, на честь кого перейменували їхню рідну вулицю», - зазначив директор Департаменту Роман Лелюк.

Для зручності користувачів, перейменовані вулиці згруповані відповідно до районів столиці. Брошура доступна онлайн (http://surl.li/eexhn), окрім того збірник можна буде знайти у Vcentrі HUB, ЦНАПах, районних державних адміністраціях тощо.

Також Роман Лелюк нагадав, що у разі перейменування вулиці, документи змінювати не потрібно. Адже нова назва не є зміною місця проживання.

«Перейменування не створює жодних побутових проблем. Перереєстрація може відбуватися під час заміни паспорта, вклеювання нових фотографій, зміни прізвища тощо. Тобто тоді, коли в людини виникає потреба. Тривалість процедури перереєстрації не обмежена у терміні», — роз’яснює директор Департаменту суспільних комунікацій.

Також залишаються чинними документи, які засвідчують право власності на нерухомість, – свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину, договір купівлі-продажу, дарування тощо. Разом із тим, якщо юридична особа зареєстрована на вулиці, яка змінила назву, необхідно вносити зміни в установчі документи, коригувати відомості про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб.

Перейти до спискуВерсiя для друку