Головна  →  Новини  →  15 травня 2024

Департамент суспільних комунікацій міста Києва звітує про безбар’єрність

Департамент суспільних комунікацій міста Києва звітує про безбар’єрність

Впровадження безбар’єрності, принципів рівності як частини процесів державного управління є втіленням реалізації європейських цінностей. Рівність і повага мають бути в основі всіх рішень українських держслужбовців, а послуги громадянам повинні надаватися зрозуміло та безбар’єрно, наразі до цього прагне все українське суспільство. Сьогодні важливо на публічній службі слідувати принципам безбар’єрності та працювати над забезпеченням справедливого підходу для кожного.

Такими принципами керується і Департамент суспільних комунікацій, тож прозвітували стосовно виконання Плану заходів у 2024 році з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року у місті Києві.

 Що корисного вже зроблено:

  • Спільно з комунальними підприємствами «Телекомпанія «Київ», «Радіостанція «Голос Києва» та «Київінформ» забезпечено широке інформування киян та гостей столиці про заходи щодо підтримки осіб з інвалідністю, які проводить місцева влада, а також систематичне висвітлення на цифрових платформах тематичних матеріалів.

  • На сторінці Офіційного порталу Києва «Міські сервіси»– «Пільги, субсидії та соціальний захист» актуальну інформацію розміщено в рубриках «Людям з інвалідністю, «Інші соціальні питання», «Сім’ям». У рубриці «Безпека та правопорядок» створено розділ «Важливе під час воєнного стану», де опубліковано тематичні матеріали, зокрема: «Поради для людей з інвалідністю на випадок надзвичайної ситуації» тощо.

  • Об’єднаний вебпортал «Київ24.news» та вебпортал «Вечірній Київ» адаптовано для людей з порушенням зору.

  • Комунальне підприємство «Телекомпанія «Київ» надає до 15 годин контенту щотижня жестовою мовою; оголошення повітряної тривоги та її відбій транслюються адаптовано для осіб з порушеннями слуху, розміщення важливої й актуальної інформації для осіб з вадами слуху здійснюється у рухомому рядку.

  • Департаментом та комунальними підприємствами створено та здійснюється наповнення рубрики “Безбар’єрність”. 

  • Підпорядкованими комунальними підприємствами постійно висвітлюються питання, пов’язані з розвитком громадянського суспільства. Так, на вебпорталі «Вечірній Київ» створено та постійно наповнюються відповідні тематичні теги:#Vcentri Hub, #Громадянське суспільство, #Комунікації, #Центр комунікації та #Департамент суспільних комунікацій. 

  • Відкрито громадські простори #VcentriHUB, створені на базі комунального некомерційного підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Центр комунікації».

Також Департаментом ініційовано проведення навчання з  безбар'єрності у форматі загальних лекцій з інформаційної та цифрової безбарʼєрності у Vcentri Hub: Шевченківський і перша лекція відбулась вже сьогодні, про це писатимемо.

 

Перейти до спискуВерсiя для друку