ОСН «Комітет мікрорайону «Березняки - Тельбін»

БЕЗПЕЧНИЙ МІКРОРАЙОН. РЕАЛІЗОВАНА МРІЯ

Однією з найбільших і найважливіших проблем міста Києва є безпека його мешканців. Нажаль, пограбування квартир, викрадення авто, пошкодження приватного та комунального майна носить системний характер. Мікрорайон «Березняки» був не виключенням у цьому переліку.

Як покращити безпеку мешканців і запобігти масовим правопорушенням в конкретному мікрорайоні? Над цим питанням багато років ламало голову керівництво ОСН «Комітет мікрорайону «Березняки - Тельбін». Саме тоді, в 2015 році з’явилася ідея створити першу у м. Києві он лайн-платформу відеоспостереження. За зразок було використано досвід європейських країн, де встановлення відео камер зменшило рівень правопорушень в декілька разів.

Підготовка реалізації проєкту тривала цілих два роки. Спочатку потрібно було заручитися підтримкою більшості мешканців масиву. Для цього ОСН провів ряд обговорень, письмових опитувань та комплексний діалог у соціальних мережах. Мешканці Березняків з ентузіазмом сприйняли таку ідею. Потім тривалі перемовини з правоохоронними органами, розробка карти розміщення, технічні роботи тощо.

Головним чинником початку реалізації проєкту стала участь у конкурсі проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування у 2019 році, що проводить Департамент суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Здобули перемогу отримавши фінансову підтримку, ОСН «КМ «Березняки - Тельбін» почав втілювати свою мрію у життя.

Слід зауважити, що головна мета проєкту полягала не в тому щоб встановити декілька десятків відеокамер, а реалізувати це у вигляді онлайн платформи. Тобто відеоспостереження та використання відео контенту міг здійснювати кожен мешканець Березняків у цілодобовому режимі.

Під час реалізації першого етапу довелося зіткнутися з рядом проблем. Встановлення камер на спорудах потребувало дозволу балансоутримувача, а їх монтаж в паркових зонах вимагав додаткових технічних матеріалів. Та врешті усе вдалося навіть краще, ніж сподівалися автори ідеї. Значною мірою успіху вдалося досягнути завдяки тому, що ОСН отримав велику підтримку від місцевого інтернет провайдера ТОВ «Берлайн». Саме його працівники проклали кілометри кабелю, підіймалися на висоту 24 поверхового будинку, застосували ряд новітніх технологій.

На теперішній час ОСН «КМ «Березняки - Тельбін» реалізовує вже третій етап проєкту «Безпечні Березняки. Онлайн платформа».

За цей час встановлено 90 (дев’яносто) відеокамер, створено власну серверну, розпочато та вдосконалено роботу сайту. Кожен охочий може в онлайн режимі спостерігати за рідним мікрорайоном.

За час роботи системи відеоспостереження вдалося попередити десятки правопорушень, а сотні відеоматеріалів стали в нагоді правоохоронним органам для розкриття злочинів.

Окремі відео з системи відеоспостереження «Безпечні Березняки» переглянули понад 600 тис. українців. Багато відео контенту неодноразово використано провідними українськими ЗМІ.

Незважаючи на проблеми і перешкоди ОСН «КМ «Березняки -Тельбін» налаштований на подальшу реалізацію своєї ідеї, її розвиток та вдосконалення.

Версiя для друку